The Real Thing
The Real Thing je britská soulová skupina, která vznikla v 70. letech. Tato kapela se proslavila především díky písni You to Me Are Everything, která dosáhla prvního místa v britském singlovém žebříčku. Mezi další úspěšné hity patří Can't Get By Without You a Can You Feel the Force?. V roce 1986 se vrátili na scénu s remixem You to Me Are Everything, který opětovně zaznamenal úspěch. Podle počtu prodaných nahrávek byli nejúspěšnějším černošským rock/soulovým aktem v Anglii během 70. let.
Skupina The Real Thing byla založena v roce 1970 Chrisem Amoem, Davem Smithem, Kennym Davisem a Rayem Lakem. Přestože jejich první singly vydané u EMI nebyly komerčně úspěšné, kapela se nevzdala. Výrazný průlom přišel po spolupráci s Davidem Essexem a Pye Records. Po příchodu Eddieho Amoea do kapely dosáhli úspěchu s pop-soulovým singlem You to Me Are Everything, který se dostal na první místo britského žebříčku a byl certifikován jako stříbrný za 250 000 prodaných kopií.
V letech 1976 až 1982 vydali The Real Thing několik alb a zaznamenali osm dalších britských hitů. Například Can You Feel the Force? dosáhl pátého místa v roce 1979. Skupina také spolupracovala s Davidem Essexem jako doprovodní vokalisté. V roce 1986 se díky remixům některých svých hitů opět dostali do povědomí veřejnosti.
Členové kapely čelili během let i osobním tragédiím. Kenny Davis zemřel na utonutí a Ray Lake si vzal život po boji se závislostí na heroinu. Eddie Amoo zemřel v roce 2018. Přesto kapela pokračuje dál a v roce 2022 vydala své první album po více než 40 letech.
V roce 2019 byl o The Real Thing natočen dokument Everything – The Real Thing Story, který mapuje historii kapely a její vliv na hudební scénu. Dokument byl po dvou letech od úmrtí Eddieho Amoea promítán v kinech a později vysílán na BBC Four.