Písničky Akordy

  • Písničky s akordy
  • Diskografie
  • Akordy na kytaru
    • všechny akordy
    • C
    • Cis Des
    • D
    • Dis Es
    • E
    • F
    • Fis Ges
    • G
    • Gis As
    • A
    • B Ais
    • H
  • Zpěvníky
    • TOP30 zpěvníků
    • pracovní zpěvník
  •  Přihlášení

Přihlášení  / Registrace

  • Vytvořit účet
  • Zapomenuté jméno?
  • Zapomenuté heslo?

Jednoduše na jeden klik - pohodlné příhlášení přes:

Přihlásit přes Facebook
Přihlásit přes Google

God Help the Girl - diskografie

  • studio1
  • single4

studio

  • God Help The Girl - album

    God Help The Girl

single

  • Baby You're Blind - album

    Baby You're Blind

  • Stills - album

    Stills

  • Funny Little Frog - album

    Funny Little Frog

  • Come Monday Night - album

    Come Monday Night

God Help the Girl

God Help the Girl

God Help the Girl je projekt, který vznikl z iniciativy Stuarta Murdocha, hlavního zpěváka skotské indie popové skupiny Belle and Sebastian. Projekt se zrodil během turné na podporu alba Dear Catastrophe Waitress v roce 2004, kdy Murdoch začal přemýšlet o sérii písní zaměřených na životy dívek a mladých žen. Tyto písně měly být interpretovány ženskými vokalistkami, nikoli jeho vlastní skupinou. Počáteční nápad se postupně rozvinul do podoby alba a také filmu, který byl natočen v roce 2012 a uveden na festivalu Sundance v roce 2014.

Projekt God Help the Girl zahrnoval řadu talentovaných vokalistek, mezi nimiž se nejvýraznější postavou stala Catherine Ireton z Irska. Murdoch se s ní seznámil v roce 2005 a brzy ji pozval do Glasgowa, aby spolupracovala na nahrávání písní. Ireton se nakonec stala hlavní vokalistkou na albu God Help the Girl z roku 2009, kde zpívá ve většině skladeb, včetně singlu Come Monday Night.

Film God Help the Girl, který nese stejný název jako projekt, byl natočen v Glasgow a na festivalu Sundance získal v roce 2014 zvláštní cenu poroty. Film je příběhem o dívce jménem Eve, která se potýká s osobními problémy a po útěku z psychiatrické léčebny se snaží nalézt nové směřování v životě, včetně touhy stát se zpěvačkou nebo skladatelkou.

Hudební styl projektu God Help the Girl připomíná práci Belle and Sebastian, což je dáno autorstvím Stuarta Murdocha a jeho spoluprací s kapelou. Některé písně, jako například Funny Little Frog a Act of the Apostle, byly dokonce převzaty z repertoáru Belle and Sebastian. Přesto se projekt zaměřuje na ženské vokalistky, což přináší nový rozměr do Murdochyho tvorby a vytváří jedinečnou hudební atmosféru inspirovanou britskými dívčími kapelami 60. let.


Zpět na začátek

© 2007 - 2025 Vlastimil Vašek, design: Frendo s.r.o. · Pisnicky-Akordy na FB · kontakt · Nastavení soukromí ·